Zmiana zasad gry – lokalizacja treningu siły mięśniowej w fizjoterapii.

Opis wydarzenia:

Aparat ruchu stworzony jest do ruchu – to takie proste…czyżby?

Podczas webinaru wykładowca stawi czoła niewygodnym faktom współczesnej fizjoterapii i wykaże dlaczego obowiązkiem każdego fizjoterapeuty powinno być posiadanie wysokich kompetencji z zakresu treningu siły mięśniowej.

Wbrew dogmatom branżowych guru, fizjoterapia może obejść się bez kolejnej kreowanej na specyficzną formy terapii manualnej (masażu), ale fizjoterapeuta nie będzie w stanie zachować dobrostanu psychofizycznego pacjenta bez interwencji z zakresu wskrzeszonej na nowo ostatnimi laty kinezyterapii.

Wykład to rzeczowa rozprawa na temat profitów z wprowadzenia treningu siły mięśniowej do praktyki każdego fizjoterapeuty bez względu na jego specjalizację.

Prowadzący:

Artur Mohr

Absolwent AWF Katowice, fizjoterapeuta i trener przygotowania fizycznego z wieloletnim doświadczeniem, akredytowany przez ASCA.

Uczestnik szkoleń i konferencji ASCA, NSCA, EXOS ALTIS i innych. Twórca projektu i podcastu Praktyczna Strona Treningu, który w 2021 znalazł się na liście TOP 3 sportowych podcastów w Polsce wg. Spotify.
Autor i prowadzący podcast o tym samym tytule, co-founder Hussars Academy, wykładowca konferencji branżowych, szkoleniowiec, pilot amator.
Nieustannie praktykuje ze sportowcami (m.in. snowboard X, piłka nożna, siatkówka, biegi długodystansowe, american football) i generalną populacją.
Od 2022 założyciel projektu wspierającego sportowców i pacjentów w zakresie żywienia Praktyczna Strona Dietetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Up